Na polskich drogach przybywa fanów szybkiej jazdy. Dokładnie mowa tu o osobach, które decydują się na to, aby stać się legalnymi posiadaczami motocykli. Jazda na tak szybkiej maszynie wymaga zachowania ostrożności, jak również dopełnienia pewnych formalności.

OC na motor

Czy OC dla motocykla jest obowiązkowe, jak to jest w przypadku samochodów? Tak. Niezależnie od tego, z jakim pojazdem mechanicznym ma się do czynienia, OC musi być obecne. Motocykle i skutery muszą zostać ubezpieczone, od dnia rejestracji aż do momentu jego wyrejestrowania. Właściciele powinni zadbać o ciągłość takiej polisy. W przeciwnym razie może zostać nałożona kara finansowa, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Jeżeli właściciel motocykla nie posiadał OC przez dłużej niż 14 dni, kara finansowa wynosi 930 zł. Jest to kwota, która obowiązuje w 2021 roku. Sumy te są systematycznie podnoszone, z roku na rok. 

Cena za ubezpieczenie na motocykl

Jakie czynniki mają wpływ na wysokość składki na OC motoru? Wszystko jest podobnie, jak to jest w przypadku samochodów osobowych. Ubezpieczalnie biorą pod uwagę wiek, jak również doświadczenie kierowcy. Duży wpływ ma również codzienne zamieszkaniem właściciela motoru. Większe miasta to możliwość wzięcia udziału w częstszych kolizjach drogowych. Towarzystwa ubezpieczeniowe biorą również pod uwagę stan techniczny, markę pojazdu, jak również jego wiek. Im motor jest starszy, tym większa możliwość, że ulegnie on awarii, a może doprowadzić to do spowodowania ogromnej kolizji drogowej. 

 

 

Podobne wpisy:

Ubezpieczenie samochodu Bydgoszcz

AC w wariancie serwisowym

Kiedy nie trzeba płacić za OC?

Ubezpieczenie przyczepy kempingowej
Ubezpieczenie wkładu własnego wynajem auta