OC i AC to dwa ubezpieczenia komunikacyjne, które są najczęściej spotykane, jeżeli chodzi o właścicieli samochodów. Jedną z takich najpopularniejszych marek, jaką można spotkać na ulicach jest BMW. Jak wygląda dobry pakiet ubezpieczeń dla tej marki?

Co nieco z historii

BMW to marka, która może pochwalić się naprawdę bogatą historią na tle innych przedsiębiorców. Bayerische Motoren Werke to firma, która już od 1916 roku zajmuje się produkcją samochodów osobowych, motocykli i skuterów. Można również u nich zamówić silniki. Przez ten czas bardzo dużo się zmieniło. Na rynku znalazło się wiele pojazdów mechanicznych, a najpopularniejsze to samochody osobowe, cieszące się uznaniem nie tylko wśród bogatych, ale także wśród tych nieco mniej zamożnych osób. Seria 1, seria 3, seria, 5, Z3, Z4, Z8, i8, X2, itd., – nie są to tajemnicze skróty, ale oznaczenia dla poszczególnych modeli, jakie wyszły na rynek, jeżeli chodzi o tą markę motoryzacyjną.

OC i AC w pakiecie 

BMW zaliczane jest do klasy premium. Poniekąd dzieje się tak przez to, że złodzieje bardzo często polują na takie łupy. Polisa komunikacyjna, niezależnie od tego, czy kupowana jest indywidualna, czy też w pakiecie, do najtańszych należeć nie będzie. Chociaż nie można z takiej ochrony zrezygnować – przynajmniej, jeżeli chodzi o OC. Z AC można zrezygnować, ponieważ jest to polisa dobrowolna, ale należy zadać sobie pytanie, czy faktycznie, będzie to dla klientów opłacalne. AC daje dobrą ochronę – w szczególności na młode pojazdy. 

 

 

Zobacz również podobne:

Zdjęcia do autocasco

Ubezpieczenie samochodu dzień po rejestracji

Dwóch współwłaścicieli samochodu a ubezpieczenie OC/AC

Ile wzrośnie OC po stłuczce?

Jak ubezpieczyć auto nie będąc właścicielem?