Chyba już nikogo nie dziwi fakt, że przeciętne gospodarstwo domowe, to min. dwa auta. Minimum, ponieważ czasem tych pojazdów jest więcej. Nawet przedsiębiorcy posiadają kilka pojazdów do celów prywatnych i służbowych.

Polisy komunikacyjne dla pojazdów

Towarzystwa ubezpieczeniowe nęcą swoich klientów atrakcyjnymi pakietami cenowymi, jeśli chodzi o OC i AC. Czasem można spotkać je w połączeniu z NNW i Assistance. Każde z tych ubezpieczeń zapewnia dobrą ochronę. Chociaż czasem można z niej zrezygnować – w szczególności, jeżeli ma się pojazd w “stosownym” wieku. Czy osoby, które posiadają przynajmniej kilka aut, mogą liczyć na zniżki ze strony towarzystw ubezpieczeniowych? Na ogół nie. Tak, jeżeli polisy kupi się w pakiecie, to cena będzie promocyjna. Tylko nie chodzi tu wcale o pakiet samochodów.

Dobry zakres ochrony

Wszystko jednak tak naprawdę zależne jest od towarzystwa ubezpieczeniowego, gdzie się trafi. Niektóre faktycznie przewidują zniżki nie tylko za to, że zostanie wykupiony cały pakiet ubezpieczeniowy. Im więcej aut, tym dla danego właściciela lepiej. Nie można jednak zapomnieć o tym, że wszystkie samochody muszą podlegać pod jedną osobą. Jeżeli auto należy do taty, drugie do mamy, trzecim właścicielem jest pełnoletnie dziecko, a czwartym babcia, wszystkie ceny zostaną policzone osobno. Nieco inaczej sprawa może wyglądać, jeżeli chodzi o ubezpieczenia pojazdów firmowych. W takich sytuacjach towarzystwa ubezpieczeniowe mają zupełnie inną ofertę dobrych polis komunikacyjnych.

 

 

Podobne wpisy:

Ubezpieczenie dealerskie

Wypowiedzenie umowy OC

Wycena aut używanych

Historia pojazdu po numerze rejestracyjnym

Ubezpieczenie skutera