Zabytkowe auta – wzbudzają podziw u wielu osób. Tak, nowoczesne samochody nie mają sobie równych, ale chyba wszyscy przyznają, że wszystko to jest masową, częstą niestaranną produkcją. Zabytkowe pojazdy są dowodem na to, że dawniejsza robota była naprawdę staranna i bardzo solidna.

Na polskich drogach

Jak rozpoznać na pierwszy rzut oka zabytkowy pojazd? Dzięki tablicom rejestracyjnym. Są one charakterystycznej barwy żółtej z czarnymi napisami. Jedyne w swoim rodzaju, są dowodem na to, że właściciel jest posiadaczem pojazdu z wyjątkową historią. Nie można zapomnieć o tym, że zabytkowe auta, które poruszają się po polskich drogach, muszą posiadać obowiązkowe OC. Uwaga! Nie trzeba kupować ich na cały rok. Dla takich samochodów przewidziana jest specjalna oferta, która przewidziana jest m.in. na okres trzech, sześciu, czy też dziewięciu miesięcy. Okres może być uzależniony do towarzystwa ubezpieczeniowego.

Jaka cena za polisę?

Towarzystwo ubezpieczeniowe musi zostać poinformowane o tym, że jest to auto zabytkowe. Nie chodzi tu o sam wiek pojazdu, ale fakt, że jest to egzemplarz, który został oficjalnie uznany za zabytkowy. Jaka będzie cena za polisę OC? Pod uwagę branych będzie wiele czynników, jak chociażby stan samochodu, jego wiek, czy też poszczególne parametry. Pomimo tego, że cena może się okazać wysoka, nie można nie wykupić ubezpieczenia. W szczególności OC. Samochody zabytkowe, tak samo jak inne pojazdy na drodze, również są narażone na możliwość wzięcia udziału w kolizji – i to niekoniecznie ze swojej winy. 

 

 

Zobacz inne wpisy:

Ubezpieczenie auta na angielskich tablicach w Polsce

OC na miesiąc

Ubezpieczenie OC na raty

OC dla młodego kierowcy

Kalkulator OC