Autocasco jest polisą nieobowiązkową, ale jak pokazują statystyki – często się na nie decydujemy. Nawet kierowcy starych pojazdów biorą pod uwagę wykupienie takich polis. O czym należy pamiętać przy wyborze takiej polisy AC?

Stawka na AC

Nie można zapomnieć o tym, że na wpływ stawki AC ma bezpośrednia wartość pojazdu. Tak, takie informacje biorą pod uwagę ubezpieczalnie. Należy zawsze sprawdzić szacowaną wartość przez agenta. Sami możemy powiedzieć za ile taki pojazd kupiliśmy, ale czasem ubezpieczalnie mają na ten temat swoje zdanie, zawyżając/zaniżając podaną kwotę. Należy wziąć to pod uwagę i dokładnie takie informacje sprawdzić. Na stawkę AC ma również wpływ zakres ochrony. Jeżeli ktoś uzna, że pewne elementy są mu zbędne, to jak najbardziej ma prawo do rezygnacji z nich. Dzięki temu stawka za Autocasco może się znacznie obniżyć.

Likwidacja szkody

Ubezpieczalnie oferują swoim klientom możliwość współpracy z warsztatami samochodowymi, gdzie szkoda zostanie na ich koszt naprawiona. Fantastycznie – w szczególności, że często można załapać się na auto zastępcze. Przy czym zawsze należy się upewnić, jak zostanie przeprowadzona likwidacja szkody – na oryginalnych częściach, czy też przy pomocy zamienników. Te drugie nie są niczym złym, ale należy wiedzieć, że muszą to być dobrej jakości zamienniki, które nie wpłyną w przyszłości na stan techniczny auta, czy też na możliwości podczas jazdy. Likwidacja szkody na oryginalnych częściach zamiennych jest droższym wariantem składki AC.