Zakup polis ubezpieczeniowych nie jest łatwe, jeżeli weźmie się pod uwagę ofertę, jaka jest dostępna na rynku. Każdy ubezpieczyciel ma nam coś do zaoferowania. Jak spośród tak bogatej oferty wybrać dobrą polisę ubezpieczeniową OC na samochód?

Przydatna wiedza dla kierowców i nie tylko

Dzisiejszy świat przepisów prawnych, jeżeli chodzi o polisy ubezpieczeniowe jest bardzo skomplikowany. Warto mieć podstawową wiedzę, jeżeli chodzi o OC, którą można zdobyć chociażby dzięki stronie allianz-ubezpieczenia.pl. Dzięki temu dowiemy się chociażby, że za brak OC może zostać nałożona kara finansowa, która może sięgać nawet kilku tysięcy złotych. A co daje nam OC? Możliwość posiadania ubezpieczenia finansowego na wypadek, gdybyśmy byli sprawcą wypadku. Dodatkowo własne OC jest dobre, jeżeli w wyniku wypadku ucierpieli nasi pasażerowie. Nie można też zapomnieć o tym, że dzięki BLS można szybciej domagać się zwrotu poniesionych kosztów z własnego OC.

Kara za brak OC

Warto jeszcze na chwilę powrócić do tematu związanego za brak ważnego OC. W przypadku samochodów osobowych kara finansowa może sięgnąć pięciu tysięcy złotych. Jeżeli mamy do czynienia z samochodem ciężarowym, to kara finansowa wynosić może nawet prawie osiem tysięcy złotych – chociaż należy dodać, że każdy przypadek rozpatrywany jest w indywidualny sposób. Warto wiedzieć, że za brak OC w przypadku spowodowania kolizji drogowej, za wszystko należy zapłacić z własnej kieszeni. Nawet, jeżeli ktoś twierdzi, że nie ma dochodów, to należne kwoty będą mu ściągane z konta.