Samochód może zostać objęty ubezpieczeniem assistance. Może, bowiem nie jest to ubezpieczenie obowiązkowe. Warto jednak dokonać analizy, czy tego typu polisa nie okaże się zbawieniem dla osób, które często korzystają z samochodu. W szczególności, jeżeli chodzi o długie trasy.

Na co należy zwrócić uwagę?

Tak, jak podczas wyboru każdej innej polisy, tak również podczas wyboru ubezpieczenia assistance, należy wziąć pod uwagę różnorakie czynniki. Wśród nich można wymienić:

  • zakres, gdzie dana polisa obowiązuje – bardzo często bywa tak, że w standardowej ofercie assistance obowiązuje tylko na terenie Polski lub w określonej odległości od stałego miejsca zamieszkania.
  • holowanie – na jakich odległościach można liczyć na holowanie? Czy obowiązuje ono tylko przy określonej ilości km? Czy można również liczyć na holowanie poza Polską?
  • auto zastępcze – czy ubezpieczyciel jest w stanie je zapewnić? Czy tylko zapewni holowanie do warsztatu, pozostawiając klienta bez samochodu?
  • usługi serwisowe – jakie dokładnie usługi zapewnione są w cenie? Niektórzy ubezpieczyciele mają szeroki wachlarz usług, a u niektórych można liczyć np. tylko na wymianę opon.
  • nocleg – dotyczy się to sytuacji, kiedy do awarii dojdzie z daleka od domu. Czy towarzystwo ubezpieczeniowe zapewni nocleg właścicielowi polisy, a także jego rodzinie, jeżeli ta znajduje się razem z nim w podróży?

Jak więc widać – do zakupu polisy assistance należy podejść w sposób świadomy, dzięki czemu uda się wybrać naprawdę dobrą ofertę dla samochodu. 

 

Inne wpisy:

Samochód z Włoch. Jak go sprowadzić, aby nie żałować?

Mandat z fotoradaru

Jazda na niemieckich tablicach

Rejestracja samochodu w 2021

Utrata prawa jazdy