Ubezpieczenia assistance - rodzaje

Każdemu z nas termin assistance niejednokrotnie obił się o uszy. Pojawia się jednak pytanie – czym on dokładnie jest, i jakie rodzaje rozróżniamy? Dowiesz się z poniższego artykułu.

Assistance

Zakres takiego ubezpieczenia jest zależny od ubezpieczyciela, w związku z czym trudno określić jego konkretny skład. Jednak upraszczając, można stwierdzić, że ubezpieczenie assistance to możliwość pomocy w wypadku awaryjnych sytuacji. Jest to pomoc w zakresie technicznym, informacyjnym, prawnym lub medycznym.

Rodzaje assistance 

Ubezpieczenie to zazwyczaj kojarzone jest z ubezpieczeniem samochodowym. Rzeczywiście jednak dotyczy różnych aspektów życia. 

Podstawowe rodzaje:

  • assistance komunikacyjny – jeden z najbardziej rozpoznawalnych rodzajów. To informacyjna i serwisowa pomoc w momencie wypadku. 
  • assistance domowy – to pomoc w momencie niespodziewanych sytuacji, które utrudniają korzystanie z własnego domu, oraz jego wyposażenia. 
  • assistance podróżny – działa w czasie zagranicznych podróży. Dzięki niemu mamy dostęp do medycznej pomocy, usług tłumacza czy porad prawnych.
  • assistance medyczny – dzięki niemu możemy korzystać z usług medycznych
  • inne assistance – assistance może także obejmować wsparcie przedsiębiorców, usługi prawnicze, czy rezerwację biletów.