Przyznane nam odszkodowanie zostało zaniżone. Czy warto w takim momencie złożyć odwołanie? Oczywiście, że tak. Jeżeli czujemy, że faktycznie doszło do takiej sytuacji, to nie można niczego popuszczać. Chociaż należy być świadomym tego, że walka z towarzystwem ubezpieczeniowym może trochę potrwać.

Czas na odwołanie

Każda osoba, która czuje się oszukana, ma trzy lata na to, aby złożyć odwołanie. Chociaż należy dokładnie sprawdzić pismo, jakie otrzymamy do domu. Podczas składania odwołania można powołać się na przepisy kodeksu cywilnego (artykuł 819 paragraf 1), który jasno określa tego typu sprawy. Po trzech latach od otrzymania pisma, sprawa się przedawnia. Nie ma jednak co zwlekać, ponieważ czas może służyć na naszą niekorzyść. Po otrzymaniu pisma, należy jak najszybciej reagować, jeżeli nie jesteśmy zadowoleni z tego, co zostało nam przyznane.

Forma odwołania

Są trzy formy złożenia odwołania od wysokości przyznanego odszkodowania z OC lub AC. Pierwsza forma to rozmowa z konsultantem telefonicznym. W obecnych czasach wszystkie rozmowy są nagrywane, dlatego nie ma obawy, że nasz telefon zostanie zapomniany. Druga forma to złożenie osobistego pisma w towarzystwie ubezpieczeniowym. Trzecia forma to wysłanie wiadomości poprzez pocztę e mail/pocztę tradycyjną. Towarzystwo na odpowiedź ma 30 dni. Czas może ulec wydłużeniu, jeżeli okaże się, że sprawa jest bardziej skomplikowana. Jeżeli w określonym czasie (maks.60 dni) nie otrzymamy odpowiedzi, to warto osobiście skontaktować się z towarzystwem ubezpieczeniowym. 

 

Zobacz inne:

Jazda bez ubezpieczenia

Kiedy trzeba wymienić dowód rejestracyjny samochodu

Samochód z Niemiec

Najtańsze nowe samochody

Regres ubezpieczeniowy