Wydawać się może, że za 20 tysięcy złotych nie będziemy w stanie kupić ani dobrego, ani nowego samochodu. Jednakże wśród dostępnych na rynku używanych modeli mogą pojawić się prawdziwe perełki w niezwykle konkurencyjnych cenach. Jeżeli chcesz zakupić auto za 20 tys, sprawdź jakie modele polecamy.

Zanim przejdziesz do zakupu pojazdu, musisz zastanowić się nad jakimi elementami najbardziej Ci zależy. Jedni wolą mieć młodszy model z bardziej skąpym wyposażeniem, inni stawiają na bezusterkowość, nawet w przypadku, gdy model będzie miał już swoje lata. Dlatego sprawdź na co zwrócić uwagę.

Bezuserkowe samochody do 20 tys.

Czy można kupić samochód, który będzie bezusterkowy w takiej kwocie? Jak najbardziej! Nie musisz być w posiadaniu dużego budżetu, aby stać się właścicielem porządnego auta. Jednakże zanim zaczniesz szukać, musisz scharakteryzować swoje potrzeby. Zacznijmy od typu nadwozia. Jeżdżąc z rodziną, lepiej wybrać duże kombi lub SUVa. Jeżeli jeździsz w pojedynkę, wybierz miejskie, ekonomiczne auto, które będzie małych rozmiarów co też ułatwi parkowanie. Pamiętaj, że przy takich potrzebach najważniejsza jest ogromna pojemność bagażnika oraz komfort podróżowania. Zdasz sobie sprawę przy pierwszej weekendowej podróży za miasto.

A może często podróżujesz i bezpieczeństwo jest najważniejszą sprawą, która będzie definiować Twój zakup? W takiej sytuacji świetnie sprawdzą się sedany. Mierz w takie z pojemnym silnikiem (powyżej 1.6 litra), najlepiej wysokoprężnym. Na drogach nie powinieneś mieć problemów z filtrem cząstek stałych, które są czasami elementem awaryjnym w nowszych modelach. Odpowiednie jego nadzorowanie, aby się nie zatkał, sprawi, że będziesz długo cieszyć się komfortem jazdy, a auto do 20 tys będzie tak samo dobre, jak te dwa razy droższe.

Jaki wybrać samochód do 20 tys.? Najciekawsze modele

Sprawdź, jakie modele aut do 20 tys znaleźliśmy na sprzedaż. Przy szukaniu najciekawszego modelu kierowaliśmy się świeżymi rocznikami i tym, by nie były powypadkowe. A więc czy w tej cenie istnieje możliwość zakupienia 3-letni pojazd? Jak najbardziej!

FORD FOCUS MK3 – samochód dla wymagających

Zastanawiasz się, jaki samochód do 20 tys jest jeszcze dostępny na rynku? Jeżeli szukasz rodzinnego pojazdu i świeżego rocznika, najlepszym wyborem jest Ford Focus Mk3. Widnieje on dostępny w trzech wariantach nadwozia – sedan, hatchback oraz kombi. Choć z zewnątrz Mk3 przypomina Mk2 to środek przeszedł metamorfozę zdecydowanie na plus! Nutka nowoczesności, przyjemna stylistyka i wszystko pod ręką. Tak w skrócie możemy opisać tego Focusa.

Najoszczędniejszy miejski samochód, czyli SEAT MII

Zwinny, małych gabarytów, żwawo rusza na światłach, a przy tym tak mało spala. To jednak nie koniec jego zalet. Firmy ubezpieczeniowe bardzo chwalą sobie ten model. Nawet przy wyborze świeżego egzemplarza z 2017, polisa OC czy ubezpieczenie AC będzie bardzo korzystna finansowo!

Wnętrze jest mało stylowe, w porównaniu do swoich bliźniaczek – czy Skody Citigo czy VW Up. A więc, czy warto zakupić taki samochód? Jak najbardziej. Mały, benzynowy silnik o pojemności 1.0 litra daje aż 60KM i niskie spalanie. Pojazd idealnie nadaje się na miejskie drogi.

WARSZAWA M-20, czyli prawdziwe retro

A może jesteś fanem starodawnych aut? Jeżeli tak, mamy prawdziwy traf z rynku aut używanych. Co jakiś czas pojawiają się okazy kolekcjonerskie Warszawy M-20! Jeden z lepszych egzemplarzy, jaki możemy znaleźć pochodzi z 1955 roku i wciąż jest na chodzie! 2.1 litrowy silnik benzynowy dostarczy niesamowite doznania na trasie.