Wielu Polaków decyduje się na podróż za granicę własnym autem. Powodem tego są często tańsze koszty podróży. Tak, ma to dla nas ogromne znaczenie, chociaż nie można zapomnieć o tym, że do takiej podróży trzeba się w odpowiedni sposób przygotować.

OC na auto

Tak, każdy samochód w naszym kraju musi posiadać obowiązkowe ubezpieczenie OC. Przy czym, podczas podróży za granicą może przydać się również assistance i Zielona Karta. W niektórych krajach dowodem wykupienia odpowiedniej polisy OC jest Zielona Karta. Za granicą nie będą ich interesowały polskie dokumenty, których zdecydowana większość funkcjonariuszy nie będzie w stanie zrozumieć. Zielona Karta jest międzynarodowym dokumentem, który uznawany jest przez takie kraje, jak Izrael, Azerbejdżan, Maroko, Mołdawia, Macedonia, Albania, Turcja, Ukraina, itd. Jeżeli ktoś wybiera się na teren jednego z wyżej wymienionych krajów, to taki dokument jest koniecznością. 

Ubezpieczenie assistance

Tak, dodatkowe, krótkoterminowe ubezpieczenie assistance jest koniecznością. Tak, istnieje możliwość wykupienia specjalnego assistance na podróż na 7, 14, a czasem nawet i na większą ilość dni. Assistance nie musi być wykupione na długi okres. Warto w towarzystwie ubezpieczeniowym powiedzieć, że chodzi o typowe ubezpieczenie dla auta na podróż, dzięki czemu będzie można zapewnić sobie nawet pomoc, jeżeli będzie chodziło o transport na lawecie z innego kraju. Podróżowanie własnym autem daje ogromne możliwości, ale na tą okoliczność należy się dobrze ubezpieczyć.