Tak, wszyscy doskonale wiedzą, jak załatwić pieniądze z polisy OC, jeżeli dojdzie do kolizji drogowej. Procedury w takich przypadkach z reguły są bardzo uproszczone. A czy właściciele pojazdów mechanicznych są świadomi tego, że czasem może przysługiwać im zwrot z polisy OC?

Kradzież samochodu

O zwrot z polisy OC można domagać się w przypadku kradzieży samochodu. Tak, niestety, nadal dochodzi do takich sytuacji. Nikomu nie można tego życzyć, ale do takich sytuacji dochodzi bardzo często. Jeżeli i my padliśmy ofiarami siatki złodziejskiej, to także możemy postarać się o zwrot z OC. Przy czym do towarzystwa ubezpieczeniowego NIE można zgłaszać się już godzinę pod odkryciu kradzieży, ponieważ nawet dla policji wyda się to bardzo podejrzane. Jeżeli już faktycznie nie ma szans na odnalezienie pojazdu, to wtedy można z odpowiednimi dokumentami z policji (zaświadczenie o kradzieży) udać się do towarzystwa ubezpieczeniowego, aby ubiegać się o zwrot składek.

Automatyczne przedłużenie umowy

Aby właściciele pojazdów nie musieli płacić surowych kar, polisa ubezpieczeniowa odnawia się z automatu. Jeżeli ktoś decyduje się na przeniesienie OC do innej firmy, musi starą umowę wypowiedzieć. Brak wypowiedzenia umowy sprawi, że umowa i tak się odnowi, dlatego należy tego dopilnować. Jeżeli i tak nam to umknie, to i tak nie trzeba się przejmować. Z nowo podpisaną umową należy jak najszybciej dokonać wypowiedzenia, aby móc potem ubiegać się o zwrot pieniędzy. Pomóc w tym może dobrzy agent ubezpieczeniowy.