OC to polisa obowiązkowa, a za jej brak może zostać nałożona kara finansowa. Jednak nie tylko to należy wiedzieć o takim pakiecie ubezpieczeniowym. Nie o wszystkim poinformuje nas ubezpieczyciel. Co należy wiedzieć jeszcze o ubezpieczeniu OC, aby mieć zawsze pełną świadomość?

Serwis z informacjami

Na allianz-ubezpieczenia.pl można znaleźć szereg informacji, jakie odnoszą się do obowiązkowego ubezpieczenia OC. Tak naprawdę żaden właściciel nigdy nie jest w stanie dowiedzieć się wszystkiego, ale należy wiedzieć chociażby, że czasem ubezpieczenie OC zostaje wyłączone. Polisa ubezpieczeniowa OC nie pokryje kosztów wypadku, jeżeli kierowca – właściciel pojazdu będzie pod wpływem alkoholu, środków odurzających lub psychotropowych. Do tego, jeżeli kierowca pojazdu nie ma ważnych uprawnień do kierowania pojazdem. Wyjątkiem od tej sytuacji jest moment ratowania czyjegoś życia lub też ściganie przestępcy. Jeżeli kierowca ucieknie z miejsca wypadku, a dopiero po jakimś czasie przyzna się do swojego czynu, to ubezpieczenie OC nie pokryje wyrządzonych szkód materialnych.

Czy potrzebne mi jest OC?

Tak, odpowiedź jest tylko jedna. OC jest potrzebne, ale nie tylko dlatego, poniewaz tak mówią o tym przepisy i jest to obowiązek. Każdy kierowca dzięki temu, że posiada taką polisę może czuć się pewniej na drodze – co nie oznacza też, że ma specjalnie doprowadzać do kolizji drogowych na drodze. Jest to bardzo łatwe do udowodnienia, dlatego lepiej w ogóle takich myśli nie mieć w swojej głowie.