Jeżeli towarzystwo ubezpieczeniowe proponuje do standardowej polisy dodatek w postaci NNW – warto to przemyśleć, a nie od razu taką ofertę odrzucać. NNW komunikacyjne jest ubezpieczeniem, które może zostać wykorzystane nie tylko w przypadku kolizji drogowej.

Co zapewnia NNW?

W ramach umowy z towarzystwem ubezpieczeniowym można liczyć na:

  • wypłatę odszkodowania w przypadku trwałego uszczerbku na zdrowiu lub w przypadku śmierci – pieniądze może otrzymać sam właściciel polisy, jak również osoby, które znajdowały się razem z nim w samochodzie. Wysokość wypłaty (a także jej częstotliwość) zależna jest od umowy, jaką będzie miało się z towarzystwem ubezpieczeniowym.
  • pokrycie kosztów związanych z transportem, leczeniem, a także rehabilitacją.

Zawsze należy zapoznać się z Ogólnymi Warunkami Umowy, ponieważ limit wypłaty jest ograniczony. Należy wiedzieć, na co dokładnie można liczyć w razie wystąpienia takich przykrych sytuacji.

Brak pieniędzy z NNW

Skoro już mowa o OWU, to właśnie tam zawarty jest zapis odnośnie tego, kiedy pieniądze nie zostaną wypłacone. Wśród takich sytuacji wymienić można:

  • usiłowanie lub popełnienie przestępstwa przez ubezpieczonego,
  • prowadzenie pojazdu po spożyciu alkoholu lub po zażyciu środków odurzających,
  • prowadzenie samochodu, którego nie można wykorzystywać ze względu na brak posiadanych uprawnień,
  • celowe spowodowanie wypadku.

Towarzystwa ubezpieczeniowe mają to do siebie, że zawsze bardzo skrupulatnie sprawdzają, w jakich okolicznościach doszło do wypadku oraz czy pieniądze należą się właścicielowi polisy. 

 

 

Zobacz podobne wpisy:

Kiedy nie trzeba płacić za OC?

Ubezpieczenie przyczepy kempingowej
Ubezpieczenie wkładu własnego wynajem auta

Wypowiedzenie OC po złomowaniu