Nie mówi się o tym tak dużo, ale następstwa nieszczęśliwych wypadków są bardzo ważne w przypadku pojazdów mechanicznych. Zawsze tak dużo mówi się o OC, AC, ale następstwa nieszczęśliwych wypadków są w stanie uchronić przed konsekwencjami tego, co dzieje się na drogach.

NNW komunikacyjne

Dlaczego obecność NNW komunikacyjnego jest tak ważna? Ponieważ to z niego może otrzymać pieniądze sprawca wypadku. Tak, w przypadku OC tak nie będzie. Ewentualnie tylko osoby, które znajdowały się w samochodzie sprawcy mogą liczyć na jakiekolwiek pieniądze. Sam sprawca może liczyć tylko na NNW – o ile wcześniej je wykupił. Nie można zapomnieć o tym, że często bywa tak, iż to sam sprawca mocno ucierpiał podczas kolizji drogowej. Dlatego przyda mu się dodatkowe wsparcie finansowe, jeżeli będzie konieczne kosztowne leczenie, rehabilitacja, itp.

Ochrona w różnych momentach

Wiele osób jest pewnych tego, że NNW działa tylko w czasie jazdy. Warto wiedzieć, że ochrona na podstawie tej polisy działa również w takich momentach, jak:

  • załadunek pojazdu,
  • rozładunek samochodu,
  • naprawa samochodu na trasie,
  • wsiadanie do samochodu,
  • wysiadanie z samochodu.

Jak więc widać, o wypłatę odszkodowania można domagać się na podstawie różnych sytuacji. Czasem bywa tak, że towarzystwa ubezpieczeniowe umożliwiają rozszerzenie ochrony także poza auto. Czy warto z tego skorzystać? Od tego zależne są już indywidualne predyspozycje. Najważniejsze jest auto, a także właściciel, który zostanie objęty należytą ochroną i ewentualnym wsparciem finansowym. 

 

 

Zobacz też:

Wypowiedzenie umowy OC

Wycena aut używanych

Historia pojazdu po numerze rejestracyjnym

Ubezpieczenie skutera

Kary za brak OC

Ubezpieczenie dziecka