Niezbędne wyposażenie samochodu poza granicami kraju

Wyjazd autem za granicę na wakacje lub ferie, wiąże się z przestrzeganiem obowiązkowego wyposażenia pojazdu w danym kraju. Co zrobić aby zachować pełne bezpieczeństwo w czasie podróży?

Niezbędne wyposażenie

Wszystko zależy od danego kraju. Jadąc do konkretnego miejsca, należy doszukać się listy niezbędnego wyposażenia samochodu. Bez problemu znajdziemy ją w Internecie. Pojawia się jednak pytanie, jak się przygotować w momencie przejeżdżania przez wiele państw?

Tutaj należy pamiętać, że wszystkie kraje Unii Europejskiej przyjęły Konwencję wiedeńską o ruchu drogowym z 1968 roku. Konwencja ta reguluje m.in. właśnie sytuację na drogach. Według niej kierowca jest w obowiązku posiadania w aucie tylko tych przedmiotów, do których zobowiązany jest przez prawo w kraju zarejestrowania samochodu. W związku z czym, udając się za granicę samochodem zarejestrowanym w Polsce, musimy posiadać gaśnicę i trójkąt ostrzegawczy.

Co jeszcze warto mieć ze sobą?

Pomimo faktu, że Polskie prawo zobowiązuje nas do posiadania jedynie gaśnicy i trójkąta ostrzegawczego, powinniśmy mieć na uwadze także inne rzeczy, które mogą okazać się przydatne. Należy do nich m.in. odblaskowa kamizelka czy apteczka. Jest to mały wydatek, który może wpłynąć na bezpieczeństwo: zarówno nasze, jak i naszych pasażerów.