Właściciele pojazdów mechanicznych do wyboru mają różnego rodzaju polisy nieobowiązkowe na samochód. AC, NNW, Assistance i wiele innych – oferta ubezpieczycieli pod tym względem jest naprawdę ogromna. Dzisiaj przyjrzymy się na co można liczyć w ramach oferty NNW.

Dla kierowcy i dla pasażerów

Polisa AC chroni samochód oraz całą jego zawartość. Nieobowiązkowa polisa ubezpieczeniowa nie chroni w żadnym wypadku kierowcy oraz jego pasażerów. Od tego jest sama polisa NNW. Sprawca zdarzenia i osoby z nim podróżujące mogą liczyć na pieniądze, o ile ten będzie posiadał polisę od następstw nieszczęśliwych wypadków. Jest to ubezpieczenie chroniące zdrowie i życie. Taką polisę ubezpieczeniową w swojej ofercie posiadają wszystkie towarzystwa ubezpieczeniowe. Można je zakupić razem z obowiązkowym OC, a równie dobrze można na nie zdecydować się później, w dowolnym momencie. Ile kosztuje NNW?

Co warto wiedzieć?

Koszt całego NNW to na ogół kilkadziesiąt złotych. Jeżeli dojdzie do jakiegokolwiek wydarzenia, wypłata odszkodowania może wynieść nawet kilkanaście tysięcy złotych, dzięki czemu będzie można zapewnić sobie chociażby lepsze warunki leczenia, czy też rehabilitację. Jeżeli takiego ubezpieczenia posiadać kierowca nie będzie, to za wszystko będzie musiał płacić z własnej kieszeni. Jak więc widać, lepiej poświęcić te kilkadziesiąt złotych, a móc ze spokojem jeździć po polskich drogach. Ubezpieczenie NNW działa nie tylko podczas jazdy samochodem, ale nawet podczas wsiadania i wysiadania z samochodu.