Tak, mamy nowe auto. No, może nie do końca jest nowe, ale mamy w końcu własny pojazd, który ułatwi nam komunikację. Idziemy do urzędu po nowe tablice rejestracyjne i…wielki klops. Dlaczego? Tablice do pojazdu nie zostały nam wręczone, ponieważ nie byliśmy w stanie okazać ubezpieczenia OC.

Dobry ubezpieczyciel

Tak, jeżeli przed rejestracją auta na swoje nazwisko nie zostanie wykupiona odpowiednia polisa OC, nie tylko nie otrzymamy tablic, ale również może zostać nałożona na nas odpowiednia kara finansowa. Należy więc o tym pamiętać i tego systematycznie strzec. Jak wybrać dobrą polisę OC? Pod uwagę należy wziąć różne czynniki, ale jeżeli chodzi tylko o ten zakres ubezpieczeń przyjmuje się, że powinno wybierać się najtańszego ubezpieczyciela. We wszystkich towarzystwach warunki (jeżeli chodzi o OC) są takie same, więc ten z najtańszą wersją będzie najlepszy. Aczkolwiek należy wziąć pod uwagę fakt, że niektórym osobom potrzebne jest też AC, a to może znacząco wpłynąć na cenę pakietu takiego ubezpieczeń.

Zakres ubezpieczenia

Jeżeli chodzi o OC, to zakres ubezpieczenia jest regulowany ustawą z dnia 22 maja 2003 r. Mówi ona o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Tak, to daje nam od razu odpowiedź na pytanie odnośnie tego, że OC jest obowiązkowe. Może nie każdemu się to podoba, ale trzeba się na nie zdecydować. Wszystko przez to, że jest to ubezpieczenie, które chroni nie właściciela pojazdu, a inne osoby, które biorą udział w zdarzeniu losowym.