Limuzyny nadal są bardzo popularnym środkiem komunikacyjnym. W szczególności przy wyjątkowych okazjach. Można dzięki nim zarobić całkiem spore pieniądze. Chociaż nie można zapomnieć także, aby dopełnić formalności, jeżeli ktoś stanie się faktycznym właścicielem pojazdu tego typu.

Zorganizowany przewóz osób

Limuzyny to pojazdy, które najczęściej służą do przewożenia innych osób. Kierowca bierze odpowiedzialność za nie. Często jazda odbywa się w trudnych warunkach (np. remonty drogowe). W takich oraz w wielu innych sytuacjach (np. nieostrożna jazda innych kierowców) może w łatwy sposób dojść do kolizji drogowej. Właściciel limuzyny musi się ubezpieczyć w solidną ochronę – na wypadek ewentualnych sytuacji. 

W takiej polisie NA PEWNO znaleźć się musi „personal injury limousine insurance”. Dokładnie mówiąc – odpowiedzialność za szkody osobowe. To właśnie dzięki temu będzie można pokryć koszty medyczne, koszty rehabilitacji. Jest to także ochrona na wypadek utraty pracy, czy też kosztów pogrzebu, w przypadku gdy dojdzie do spowodowania śmierci na drodze.

Należy również sprawdzić, czy ubezpieczenie obejmuje ochronę od wypadku z kierowcą, który albo nie posiada ubezpieczenia albo którego ochrona nie jest wystarczająca, by pokryć wyrządzone szkody. 

Innym, ważnym elementem ubezpieczenia komunikacyjnego dla limuzyny jest ochrona na wypadek uszkodzenia własności. Jest to odszkodowanie, dzięki któremu będzie można zapłacić za wymianę pojazdu lub jego naprawę – o ile ta będzie w ogóle możliwa. 

 

 

Inne wpisy:
Ubezpieczenie OC na raty
OC dla młodego kierowcy

Opłata OC po terminie

Upoważnienie do ubezpieczenia samochodu

Podatek od kupna samochodu