AC, czyli Autocasco, zapewnia nam wypłatę odszkodowania w przypadku kradzieży. Tak, coraz częściej mamy do czynienia z kradzieżami pojazdów, dlatego każdy właściciel samochodu powinien być przygotowany na tego typu sytuacje.

Fałszywe dane we wniosku

Tak, nigdy kradzieży nie planujemy, ale nigdy nie możemy być pewni tego, co nas czeka. Zawsze musimy przeciwdziałać ewentualnym zamierzeniom lub też musimy postarać się o odpowiednią polisę. We wniosku AC musimy zawsze podać prawidłowe dane, aby być pewnym tego, że w przypadku zaistnienia okoliczności, pieniądze zostaną wypłacone. Podanie fałszywych danych, jak chociażby ilość urządzeń antykradzieżowych, może wpłynąć na sumę wypłaconego odszkodowania oraz podniesienie stawki za polisę AC w przyszłości. Często bywa tak, że jeżeli dojdzie do zatajenia jakichkolwiek informacji, cała polisa zostaje unieważniona, a właściciel pojazdu nie ma szansu na odzyskanie swoich pieniędzy.

Wartość ubezpieczenia

Tak, nowe auto z salonu średniej klasy, kosztuje ok. 35 tysięcy złotych. Jako dumni posiadacze wyjeżdżamy nim z salonu i dokonujemy odpowiedniego ubezpieczenia AC. Pech chciał, że po niecałym roku od zakupu pojazdu, zostaje ono skradzione. Na szczęście mamy AC,. Zostaje wypłacone odszkodowanie, które swoją wartością nie dobiło nawet do 30 tysięcy złotych. Dlaczego tak się stało? Ponieważ nie zadbaliśmy o stałą sumę ubezpieczenia. Do tego nie ubezpieczyliśmy cennego wyposażenia w aucie, a takie fakty należy dopilnować, jeżeli chcemy mieć dobrą polisę AC.