Oferta towarzystwa ubezpieczeniowego można nas niejeden raz zaskoczyć. W szczególności, jeżeli będziemy rozważać ubezpieczenie samochodu. Czy polisa Assistance jest tak ważna dla naszego samochodu, czy też to kolejny produkt, który usilnie próbuje nam wcisnąć towarzystwo ubezpieczeniowe?

Assistance – ogólnie

Ubezpieczenie Assistance jest dobrowolne, czyli można się na nie zdecydować, ale nie trzeba odczuwać specjalnego przymusu. Jest to polisa, która ma zapewnić osobie ubezpieczonej określony rodzaj pomocy. Zalicza się do tego pomoc:

  • informacyjną (np. informacja o najbliższym warsztacie samochodowym, stacji paliw, itd),
  • techniczną (auto zastępcze, holowanie pojazdu, naprawa na miejscu zdarzenia, itd),
  • medyczną (pomoc lekarska kierowcy, a także bliskim osobom znajdującym się w aucie, jeżeli zajdzie taka konieczność).

W niektórych przypadkach ubezpieczyciel może zapewnić zakwaterowanie w hotelu, jeżeli kierowca zostanie unieruchomiony w danym mieście.

Assistance obligatoryjne i fakultatywne

Klienci mogą liczyć na Assistance obligatoryjne i fakultatywne. To pierwsze oferowane jest jako dodatek do ubezpieczenia OC. W przypadku fakultatywnego ubezpieczenia Assistance możemy liczyć na…korzystniejsze rozwiązania. Jeżeli ktoś ma tylko taką możliwość, to powinien zdecydować się na tą opcję, ponieważ zakres ochrony w tym przypadku będzie zdecydowanie większy. Dokładny zakres ubezpieczenia zależny jest od tego, jaką składkę zdecyduje się zapłacić klient. Zawsze jest kilka opcji do wyboru, które należy przeanalizować.