Samochody osobowe mogą poruszać się na benzyne, na olej napędowy oraz na gaz. Nie zapominajmy również o samochodach, które poruszają się na elektryczność. Tak, oferta pojazdów na różne paliwa, z roku na rok staje się coraz większa. Która z nich jest najkorzystniejsza?

Jakie paliwo do samochodu?

Każde ze wspomnianych wcześniej rozwiązań ma swoje wady i zalety. Benzyna to paliwo, które może posłużyć wszystkim pojazdom. Chociaż nie jest ona tania. Z roku na rok można obserwować jak ceny idą do góry. Podobnie jest z olejem napędowym. Jest to dobre paliwo, nieco tańsze od benzyny, ale i tak droższe od gazu. Nie każdy samochód z kolei może poruszać się na gaz. Aby móc stać się posiadaczem instalacji gazowej w samochodzie, musimy uzbierać kilka tysięcy złotych (najczęściej ok. 5 tysięcy zł.) i znaleźć warsztat, który takowych przeróbek dokonuje. W przyszłości taka inwestycja może zwrócić się nam kilkukrotnie.

Gaz a OC

Towarzystwa ubezpieczeniowe są coraz bardziej przyzwyczajone do tego, że w samochodach są instalacje gazowe. Czy montaż takiej instalacji gazowej ma wpływ na wysokość składki polisy OC/AC? Po części tak. Wszystko przez to, że towarzystwa ubezpieczeniowe obawiają się o awaryjność pojazdu. Montaż instalacji gazowej wymaga ingerencji w konstrukcję samochodu, która nawet nieopatrznie, może zostać uszkodzona, co wpłynie na bezpieczeństwo jazdy. Dlatego ubezpieczalnie wolą być o takim fakcie poinformowane. Podczas podpisywania polisy OC/AC warto poinformować o tym, że posiadamy instalację gazową w swoim pojeździe.

 

 

Zobacz również:

Lex Uber już w Polsce

Wyjazd samochodem na Słowację

Wyposażenie po VIN

Rejestracja motocykla

Oświadczenie sprawcy kolizji na parkingu a stłuczka na parkingu