Stając się posiadaczem samochodu ciężarowego, nie możemy zapomnieć o tym, aby taki pojazd ubezpieczyć. Uwaga! Można spotkać się z tym, że nie każde towarzystwo ubezpieczeniowe będzie chciało objąć ochroną tego typu pojazdy.

Odmowa ubezpieczenia

Do odmowy dochodzi najczęściej wtedy, jeżeli dane ubezpieczeniowe nie przygotowało indywidualnej oferty dla właścicieli samochodów ciężarowych. Tzn. żadne towarzystwo ubezpieczeniowe ochrony OC odmówić nie może. Najczęściej jednak dochodzi do zniechęcenia pod postacią zwrotu – “ale konkurencja może mieć coś bardziej atrakcyjnego i tańszego”. Tak, jeżeli chodzi o samochody dostawcze, to są takie towarzystwa, które polecają usługi konkurencji niż swoje. Może i na pierwszy rzut oka wydawać się, że jest to dziwna sprawa, ale dla klienta nie powinna, jeżeli może dzięki temu faktycznie zaoszczędzić duże pieniądze.

Cena za ubezpieczenie OC

Na cenę ubezpieczenia OC mają wpływ różne czynniki. Który z nich będzie najważniejszy dla ubezpieczyciel? Ten decyduje już samodzielnie. Wśród takich czynników można wymienić:

  • dane kierowcy – i jest to osoba młodsza, tym cena może być wyższa. Towarzystwa ubezpieczeniowe mniejszym zaufaniem obdarzają osoby młode. Nawet, jeżeli chodzi o samochody dostawcze.
  • parametry ciężarówki – nie tylko stan licznika, ale również wiek pojazdu. Starsze samochody są bardziej awaryjne, dlatego może to wpłynąć na wysokość ceny OC.
  • historia przebiegu ubezpieczenia – na atrakcyjne zniżki mogą liczyć osoby, które do tej pory mogą pochwalić się bezkolizyjną jazdą po polskich drogach. 

 

Zobacz też:

Zniżki OC w małżeństwie

Lex Uber już w Polsce

Wyjazd samochodem na Słowację

Wyposażenie po VIN

Rejestracja motocykla