Assistance to taki rodzaj ubezpieczenia, który bardzo często dołączony jest w sposób bezpłatny do polisy OC. Co obejmuje Assistance i czy trzeba decydować się na rozszerzenie tej polisy? Warto się nad tym zastanowić.

Podstawowy Assistance

Osoby, które nie mają zbytniego doświadczenia z polisami ubezpieczeniowymi na samochód, bardzo często zapominają o tym, że Assistance jest potrzebne – aczkolwiek nie jest to nakazana polisa. Można z niej nawet zrezygnować, ale może się okazać, że ktoś na tym ucierpi – w szczególności, jeżeli będzie potrzebował pomocy na drodze. Podstawowy Assistance oferowany jest często za darmo razem z OC, ale zakres oferowanych usług jest bardzo mały. W tym oto pakiecie znaleźć można bezpłatne holowanie, które ograniczone jest kilometrami, czy też wykonanie drobnych napraw, ale też tylko do określonej kwoty. Co, jeżeli będzie potrzebne dalsze holowanie lub też wykonanie droższej naprawy?

Rozszerzony pakiet Assistance

Jeżeli ktoś często znajduje się w trasie, a samochód dużo znajduje się w ruchu, to powinien jednak pomyśleć o rozszerzeniu pakietu Assistance do maksimum. Taki pakiet jest w stanie zapewnić nawet auto zastępcze bez ograniczonego limitu czasowego. Często, jeżeli samochód zepsuje się w trasie, a ktoś znajduje się daleko od domu – może liczyć również na wynajęcie noclegu w hotelu, jeżeli będzie taka konieczność. Większy zakres świadczeń to bardzo dobra oferta, dzięki której kierowcy czują się o wiele pewniej na drogach i nie muszą się niczym martwić.