Chrońmy swój majątek. Chrońmy swój samochód, dzięki czemu w razie nagłych zdarzeń losowych, dostaniemy odpowiednie odszkodowanie. Zakup OC jest obowiązkowy, a reszta polis to tylko i wyłącznie dobra wola właściciela pojazdu.

OC na pojazd

Ubezpieczenie OC, czyli Odpowiedzialność Cywilna, jest regulowane ustawą z dnia 22 maja 2003 roku. W tym to dokumencie można znaleźć m.in. zapis o tym, co obejmuje podstawowy zakres ochrony OC. Tak, wszystko regulowane jest prawnie. Wszystkie towarzystwa ubezpieczeniowe powinny mieć to samo, jeżeli chodzi o podstawową Odpowiedzialność Cywilną. Tylko, że należy pamiętać o tym, iż mamy do czynienia z różnymi towarzystwami ubezpieczeniowymi. Niektóre oferują wszystko zgodnie z literą prawa, a inne firmy…wolą czasem coś ugrać dla siebie z korzyścią finansową. Pamiętajmy więc o tym, aby zawsze przed wykupem OC, sprawdzić oferty w kilku towarzystwach ubezpieczeniowych.

Dodatkowa ochrona

Chyba, że chcemy zdecydować się na dodatkową ochronę dla swojego samochodu, co może w znaczący sposób wpłynąć na polisę ubezpieczeniową i ofertę jaką otrzymamy w różnych towarzystwach. Jeżeli chodzi o dodatkową, dobrowolną ochronę, to firmy mogą sobie już pozwolić na nieco bardziej swobody. Dlatego tak bardzo ważnym jest, aby zawsze w sposób kompletny sprawdzać oferty, jakie otrzymujemy i zakres ochrony. Dzięki temu będziemy świadomymi konsumentami, którzy nie tylko mają pojazdy mechaniczne pod stałą kontrolą, ale również nie dają się naciągnąć na nieuczciwe oferty od sprzedawców.