Tak, OC jest obowiązkowe i chociażby nie wiadomo jak mocno się człowiek starał – chcąc być posiadaczem samochodu, musi wykupić taką polisę ubezpieczeniową. Czy da się w takim razie oszczędzić na Odpowiedzialności Cywilnej? Czas to sprawdzić.

Wierność towarzystwu ubezpieczeniowemu

Polacy cechują się jedna rzeczą – są wierni pewnym rzeczom. Tradycja weszła nam w krew – czasem za mocno. Czasem warto się przemóc, aby móc zaoszczędzić. Chociażby na polisie OC. Od lat wykupujemy ubezpieczenie w tej samej firmie, nawet nie orientując się, czy przypadkiem w innym miejscu nie dostaniemy korzystniejszej oferty. Jest to złe, nawet jeżeli ktoś na co dzień ma mało czasu. Przyjmuje się, że to przepisy prawne odpowiedzialne są za wysokość składki OC. Teoretycznie tak jest. Praktyka pokazuje, że towarzystwa ubezpieczeniowe zawsze lubią dodać “coś od siebie” w przypadku tego ubezpieczenia.

Świadomy wybór polisy

Jeżeli doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że kończy nam się polisa OC, to poświęćmy chwilę czasu na to, aby zapoznać się z ofertami, jakie mamy do wyboru. Na pewno otrzymamy pakiet reklamowy od ubezpieczyciela, gdzie obecnie znajduje się nasze OC, ale to do niczego nas nie zobowiązuje. W momencie, kiedy kończy nam się OC, możemy jak najbardziej zdecydować się na wybór innej oferty. Co więcej, można co roku zmieniać towarzystwo ubezpieczeniowe, jeżeli inna firma będzie miała korzystniejszą ofertę. Takie oferty najlepiej poznać u pośrednika, który zajmuje się sprzedażą polis OC od różnych towarzystw.