Bezszkodowa jazda sprawia, że w towarzystwach ubezpieczeniowych jesteśmy w stanie otrzymać zniżki na kolejno wykupywane polisy OC, AC, itd. Wypadek sprawia, że właściciel pojazdu mechanicznego, traci wcześniej wypracowane zniżki.

Ochrona na zniżki

Jeżeli ktoś boi się tego, że straci swoje zniżki, to może zdecydować się na ich ochronę. Jest to stosunkowo nowa oferta, dlatego nie każdy kierowca zdaje sobie sprawę z jej istnienia. Chyba można się nawet posunąć do stwierdzenia, że jest to produkt, który jest na bieżąco testowany. Czy ochrona zniżek jest opłacalnym produktem? Każdy musi sam to ocenić. Produkt, który nosi tytuł Ochrona Zniżek można zakupić nie tylko na obowiązkowe ubezpieczenie OC, ale także na AC. Należy wiedzieć, że ochrona działa…tylko raz. Nie będzie można pozwolić sobie na większą ilość stłuczek w czasie okresu obowiązywania Ochrony.

Dla kogo jest Ochrona?

Taki produkt ubezpieczeniowy nie będzie się wszystkim opłacać. Warto więc dobrze przeanalizować możliwość wykupienia takiej ochrony. W szczególności jest on polecany osobom, które często pożyczają pojazd innym osobom. Może i mamy pewność, co do swojej jazdy, ale nie mamy pewności co do tego, jak jeżdżą inni – np. nasze dzieci, które dopiero niedawno zdobyły prawo jazdy. Młodość i brawura to dwie rzeczy, które zbyt często się łączą. Ochrona polecana jest również właścicielom firm, które mają zarejestrowanych na siebie kilka pojazdów, ale udostępniają je innym osobom do jazdy. Za czyjąś winę możemy my zapłacić, dlatego lepiej się przed tym uchronić.