BMW to jedna z najbardziej lubianych marek. Wiele osób śmieje się, że BMW oznacza nic innego, jak stwierdzenie, że “Będziesz Miał Wydatki”. Coś w tym musi być, ponieważ ubezpieczenie komunikacyjne dla tych pojazdów do najtańszych nie należy.

Dla kogo są auta BMW?

Patrząc na rynek samochodów osobowych, czy można powiedzieć dla kogo dedykowane są tego typu pojazdy? Tak, mogą je kupić wszyscy. Kto kupuje je najchętniej? Młodociani kierowcy, którym zależy na tym, aby stać się posiadaczami pojazdów o dużych silnikach. BMW idealnie pasuje do tego opisu, zapewniając dużą, dozwoloną prędkość na ulicach. Tylko, że jednocześnie młodociani mogą być pewni tego, iż dla nich ubezpieczenie OC będzie zdecydowanie droższe. Szacuje się, że średnio za ubezpieczenie komunikacyjne każdy właściciel zapłaci ok. 1000zł i więcej. Przy czym, należy zaznaczyć, że cena polisy rośnie z roku na rok.

Cena ubezpieczenia a seria BMW

Znawcy marki BMW doskonale wiedzą, że na rynku dostępne są różne serie tej marki. Nie ma się czemu dziwić – w końcu marka idzie do przodu, oferując właścicielom coraz to lepsze propozycje. Na najtańsze ubezpieczenie mogą liczyć najstarsze serie BMW. Seria 3, seria 5, seria 7 – oto pojazdy, które mogą liczyć na w miarę tanie ubezpieczenie komunikacyjne. Chociaż nie można zapomnieć o tym, że ostateczna cena zależna jest od najróżniejszych czynników. Przy tego typu autach warto wziąć również pod uwagę dodatkowe, dobrowolne polisy na auta, jak np. AC, dzięki czemu zawsze można liczyć na wypłatę odszkodowania. 

 

 

Zobacz też:

Regres ubezpieczeniowy

Homologacja butli LPG

Jak sprawdzić czy auto nie jest kradzione

Ile czasu na ubezpieczenie auta po zakupie

Małe tablice rejestracyjne