OC, czyli odpowiedzialność cywilna kierowców to coś potrzebnego, obowiązkowego. Każdy właściciel pojazdu musi zdecydować się na jego wykupienie. Dlaczego tą polisę ubezpieczeniową często łączy się z BLS, czyli bezpośrednią likwidacją szkody?

Informacje dla właścicieli pojazdów

Odpowiedź na tak postawione pytanie można znaleźć na allianz-ubezpieczenia.pl. BLS jest bardzo pomocne, jeżeli ubezpieczyciel sprawcy wypadku nie spieszy się do wypłaty odszkodowania. Na czym to dokładnie polega? Na ogół bywa tak, że fakt zaistnienia szkody zgłaszamy do towarzystwa ubezpieczeniowego sprawcy wypadku. Tylko, że nie każda firma ma ochotę na uznanie takiej szkody. W takich sprawach ofiara ma możliwość wykorzystać BLS w swoim OC, dzięki czemu będzie miała dużą szansę na odzyskanie swoich pieniędzy. Wystarczy zwrócić się do swojej firmy ubezpieczeniowej, która rozpocznie działania w naszym imieniu.

Zakup polisy OC

Każdy właściciel pojazdu musi być świadomy tego, że do wyboru ma zawsze kilka pakietów OC. Nie warto decydować się na pierwszą lepszą ofertę, ponieważ można wyjść na tym w bardzo niekorzystny sposób. Do tego do wyboru mamy nie tylko podstawową ofertę OC, ale również dodatkowe ubezpieczenie. No i na samym końcu należy wiedzieć, że do wyboru mamy taże w ofercie AC. Tak, jest tego dużo, dlatego w pierwszej kolejności należy przeprowadzić dokładną analizę. Dzięki temu uda nam się podjąć dobrą decyzję, jeżeli chodzi o zakup dobrej polisy OC na przyszłość.