Zdecydowana większość osób w swoich głowach ma taki stan, że samochody powinny posiadać tylko jednego właściciela. To dlaczego coraz częściej można spotkać się z taką sytuacją, że dwie osoby widnieją na akcie własności?

Duże oszczędności

Wystąpienie tego faktu powiązane jest z…ubezpieczeniem komunikacyjnym. Dzięki współwłasności, w tej kwestii można zaoszczędzić spore pieniądze! W szczególności, jeżeli jedna z tych osób już od wielu lat ma prawo jazdy, a do tego może pochwalić się brakiem punktów karnych i wzorowym postępowaniem za kierownicą samochodu. Młode osoby automatycznie mogą liczyć na wysoką cenę polisy, jeżeli będą jedynymi właścicielami pojazdów. Tak niestety się dzieję. Jeżeli jednak zdecydują się one na współwłasność, to cena za obowiązkowe OC, czy też za inne, dobrowolne ubezpieczenia, automatycznie pójdzie w dół.

Pozytywna historia ubezpieczeniowa

Nie zawsze taka współwłasność jest na rękę, ale często jest to jedyną alternatywa, na jaką można sobie pozwolić. W ten sposób można również skorzystać. O ile ktoś będzie jeździł w sposób bezkolizyjny. Zarówno, jeżeli chodzi o jedną osobę, jak również drugą, która widnieje na akcie własności. Należy również powiedzieć o “drugiej stronie” medalu. Jeżeli dojdzie do jakiejkolwiek kolizji, zostanie to zapisane na konto obydwu właścicieli. Nawet, jeżeli do stłuczki doprowadziła tylko jedna z nich. Automatycznie nastąpi utrata zniżek na ubezpieczenia komunikacyjne. Każda propozycja ma swoje zalety i wady. Należy je przemyśleć, aby móc wybrać najkorzystniejszą opcję, jeżeli chodzi o własność samochodu.

 

 

 

Zobacz również pozostałe wpisy:

Kary za brak OC w 2022 r

Ubezpieczenie auta na angielskich tablicach w Polsce

OC na miesiąc

Ubezpieczenie OC na raty

OC dla młodego kierowcy