Wśród dostępnych ubezpieczeń komunikacyjnych, jest assistance. Co należy o nim wiedzieć? To, że jest to polisa dobrowolna, która może okazać się bardzo przydatna w wielu sytuacjach. Najczęściej takich, których kompletnie nie spodziewamy się na drodze.

Dla kogo jest Assistance?

Taką polisą ubezpieczeniową powinny zainteresować się wszystkie osoby, które chcą być pewne tego, że zawsze będą mogły liczyć na ochronę swojego towarzystwa ubezpieczeniowego. Takim przykładem może być sytuacja, kiedy planujemy wyjechać (a nawet już jesteśmy w trasie) i nagle samochód odmawia posłuszeństwa. W innym mieście, daleko od domu i osób, które byłyby w stanie pomóc odholować pojazd. Nie będzie trzeba się niczym przejmować, jeżeli ma się pakiet assistance. Wystarczy tylko jeden telefon do towarzystwa ubezpieczeniowego, pod numer alarmowy, a pomoc wyruszy w naszą stronę.

Dobry wariant ochrony

Ostatnie statystyki pokazują, że właściciele samochodów w sposób coraz bardziej świadomy wybierają ubezpieczenia. W tym te komunikacyjne, które przewidziane są dla samochodów. Duża ilość osób zdaje sobie sprawę z tego, że dodatkowe, dobrowolne polisy nie są naciąganiem pieniędzy, ale lepszą ochroną, dzięki czemu z większym spokojem można poruszać się po polskich drogach. Nie można zapomnieć o tym, że podczas wyboru assistance, należy pod uwagę wziąć swoje indywidualne potrzeby oraz to w jaki sposób samochód jest użytkowany. Tylko dzięki temu będzie można być pewnym tego, że ma się do czynienia z najlepszym wariantem ochrony. 

 

 

Podobne wpisy:

Akcyza na samochód

Zmiana danych w polisie OC

Przekroczenie terminu płatności raty za OC i AC

Przerwa w ubezpieczeniu OC

Czy nieopłacona polisa OC jest ważna?