Samochód dostawczy to dla wielu osób narzędzie pracy. Warto więc zadbać o to, aby pojazd, dzięki któremu można zarobić pieniądze na życie, znalazł się pod najlepszą ochroną towarzystwa ubezpieczeniowego.

Bez OC i AC

Assistance to taki rodzaj ubezpieczenia, które można zawrzeć dla samochodów dostawczych, bez konieczności wykupienia OC i AC. Co więcej, jeżeli ktoś już ma dwie takie polisy ubezpieczeniowe i dopiero po jakimś czasie zdecyduje się na dokupienie Assistance – będzie mógł tego dokonać. Jest to taki rodzaj ubezpieczenia, który nie zależny jest od AC i OC. Nawet, jeżeli ktoś się zdecyduje, to w razie potrzeby Assistance, może wykupić w innym towarzystwie ubezpieczeniowym. Aczkolwiek zaleca się wykupienie wszystkiego w jednej firmie, dzięki czemu w przyszłości załatwianie ewentualnych formalności pójdzie znacznie szybciej. 

Problemy na trasie

Assistance jest o tyle dobre, że w razie wystąpienia ewentualnych problemów na trasie, kierowca nie musi przejmować się tym, do kogo zwrócić się o pomoc. Wystarczy najczęściej tylko jeden telefon, aby została wysłana pomoc drogowa, która zapewni wsparcie kierowcy pojazdu osobowego. Wśród takiej pomocy wyróżnia się holowanie w obrębie danego limitu kilometrów (jeżeli takowy limit został zastrzeżony w umowie) lub do dowolnego miejsca – najczęściej do warsztatu samochodowego. Assistance może obowiązywać tylko w Polsce, ale jeżeli ktoś często wyjeżdża za granicę samochodem dostawczym, to powinien pomyśleć o jego rozszerzeniu również na Europę.